Histomer Ve Histomeric Cell

 

 

 

Histomer markasının ana maddesi bitkisel histaminal hücrelerdir. Histomer markası ismini bu hücrelerden almıştır. Bu hücreler üst derinin nefes almasını sağlıyor ve kuvvetlendiriyor. Solunum tüm canlılar için çok önemlidir.Dolayısıyla bu olayların gerçekleştiği hücreler mitekondrik hücrelerdir. Mitokondriler, bir anlamda, hücrenin enerji fabrikalarıdır. "Oksidatif fosforilasyon" adı verilen bir tepkime sonucunda, hücrelere iletilmiş olan besin maddelerini, kan dolaşımı yoluyla yine hücrelere ulaştırılan oksijen ile birleştirerek, "ATP" olarak bilinen enerji molekülünü sentezlemede görevlidirler. ATP (Adenozin trifosfat), yapısında 3 adet fosfat grubu taşır ve bu fosfat grupları arasındaki bağlar kırıldığında açığa çıkan enerji, vücutta gerekli yerlerde kullanılır.Bu anlamda mitekondrinin enerji açığa çıkarabilmesi içinde oksijene ihtiyacı vardır.Histomerin içeriğini oluşturan histomeric hücrelerde mitekondrik hücrelere etki etmektedir.

Hücresel solunum çok önemlidir.   Hücrelerimizin oksijeni alıp enerjiye çevirdiği prosestir.Bu solunumun düzenli gerçekleşmemesi serbest oksijen radikallerinin açığa çıkmasına sebep olmaktadır. Gerektiği noktada mitekondrik hücrelere gerekli enerjiyi verdiğimizde,gerekli hücresel solunumu sağlarız. Serbest oksijen radikallerini ortadan kaldırıp cildin yaşlanmasını geciktirir ve cildi koruma altına almış oluruz.

Neden? Histomer üretilirken bitkisel bazlı hücreler tercih edilmiştir; Bitkiler yaşlansa da hücrelerini sürekli ilk gün ki gibi yenileyip üretebiliyorlar. Oysa bizler belli bir yaştan sonra hücre yenilenmesi yapamıyoruz ve insan hücresine benzer özellik gösteren tek  hücre bitki hücresidir.

Cildin yaşlanma süreci iç etkenler ve dış etkenler olmak üzere iki türlüdür.

İç etkenler; Hücrelerimizin köklerinde yazılı olan (DNA) bilgilerle gerçekleşiyor. Doğduğumuz günden itibaren yavaş yavaş yaşlanırız. Hücrelerimizin kendini kopyalama kalitesinin düşme durumu iç yaşlanma etkenlerini oluşturur.

Dış etkenler; Hava kirliliği, güneş, yaşam stilimizin kalitesi de dış yaşlanma sürecini tetikler. Histomer ürünleri hücrelerin köküne yönelik etki göstererek iç yaşlanma süreciyle savaşırken aynı zamanda dış yaşlanma sürecini de düzenler. Histaminal hücreler deriye daha fazla enerji vererek DNA’ nın hasarını en aza indirger.