Vitamy – Kalsiyum ve Vitamin Bazlı Vücut Bakım Ürünleri

 

 

 

Kalsiyum

Yaşamın olgunluk döneminde organizmanın kalsiyumu üretme kapasitesi belirgin oranda kaybolur ve bu durum kadınların yasam kalitesini düşürür ve sorunlar ortaya çıkar.Kalsiyum yalnızca kemikler için değil organizmanın tümü için ve aynı zamanda cilt için de önemli bir elementtir.

Kalsiyum cilt hücrelerinin yenilenmesini ve dayanıklılığını sağlar, damar çeperlerini kuvvetlendirir, lenf damarlarının boşaltılmasını sağlar ve toksinlerin birikmesini engeller.Kalsiyum enerji tüketimini sağlar ve yağlı doku oluşumunu engeller. Cildi daha gergin ve esnek hale getirir.Kalsiyum saçı ve tırnakları güçlendirir.

Yaşlanma ile ilgili olan kalsiyum eksikliklerini ortadan kaldırmak için zengin kalsiyum içerikli bir diyet yeterli değildir. Bilimsel olarak kanıtlanmıştır ki gıda ile kalsiyum alımı belirli vitaminleri içermediği sürece ( kemik dokuları için D vitamini, cilt dokuları için B grubu vitaminler) ne dokular tarafından korunur ne de sindirilir.

Vitamin

Vitaminler  birçok hayati işlemleri kontrol eden önemli elementlerdir. Özellikle cilde ilişkin olarak vitaminlerin uygun konsantrasyonu hem çevresel hem de hormonel faktörler tarafından neden olunan cilt yaşlanmasına karşı savaşma konusunda önemli rol oynar.

Kalsiyum sindirimini mümkün hale getirmekten farklı olarak vitaminler ; Metabolizmayı ve fazla yağların yakılmasını düzenler. Serbest radikallerin oluşumunu önler. Güneş ışınlarının neden olduğu cilt hasarlarını azaltır. Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Doku oksijenasyonunu destekler.

VITAMY BODY PEELING - 250ML

Canlandırıcı özellikte peeling krem. Yumuşak bir şekilde epidermis üzerindeki ölü tabakayı temizler ve yok eder. Daha pürüzsüz canlı ve sıkı bir cilt oluşumuna yardımcı olan vücut peelingi.

VITAMY CELLULITE - 200ML

İlerlemiş selülit sorununun ve bölgesel yağlanmanın giderilmesinde kullanılan kozmetik bir üründür. Cildi sıkılaştırır ve yağ yakımını destekler. Lenf dolaşımını destekleyerek fazla yağın dokularda birikmesini önleyen, selülit kremi.

VITAMY CRYOGEL - 250ML

Şişmiş ödemli ve ağrılı bacaklarda rahatlatıcı soğukluk hissi veren jel. Anında rahatlama ve canlılık hissi kazandırır. Bacakları rahatlatırken cildi yumuşatarak pürüzsüzleştiren Jel.

VITAMY INTIMA - 200ML

Vajinal pH dengesi özelliği ile kadınlar için hijyenik temizleyici. Hoş kokulu ve koruyucu etkiye sahiptir. Günlük kullanılmalıdır.Genital bölgeyi kurutmadan temizlediği için kaşınma ve yanma hislerinin geçirilmesinde yardımcıdır.